| Features | Heavy Duty, Durable, Easy To Install |
|---|---|
| Materials | Stainless Steel,Carbon Steel |
| Accuracy | ±0.1mm |
| Application | Pallet Collar |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Materials | Stainless Steel/Aluminum/copper/Iron/Mild Spring Carbon Steel/brass |
|---|---|
| Accuracy | ±0.1mm |
| Application | Automotive, Electronics, Machinery, Etc. |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Finish | Anodizing, Nickel Plated, Zinc Plated, Polishing Etc |
| Measurement System | INCH |
|---|---|
| Place Of Origin | Hebei, China |
| Brand Name | ORIENS |
| Model Number | C-1 |
| Material | Metal, Steel |
| Material | Aluminum/Carbon Steel/Spring Steel |
|---|---|
| Surface Treatment | Anodizing |
| Tolerance | +/-0.1mm |
| Material Thickness | 0.01mm-10mm |
| Production Technology | Stamping,bending |
| Materials | 65Mn Carbon Steel |
|---|---|
| Width | 50 Mm |
| Application | Wooden Crate, Shipping And Package |
| Dimensions | 35*63*71mm Or Customize |
| Finish | Zn-plating, Ni-plating, Cr-plating, Tin-plating, Copper-plating, The Wreath Oxygen Resin Spraying, The Heat Disposing, Hot-dip Galvanizing, Black Oxide Coating, Painting, Powdering, Color Zinc-plated, Blue Black Zinc-plated, Rust Preventive Oil, Titanium A |
| Materials | Stainless Steel,Aluminum,Carbon Steel |
|---|---|
| Accuracy | ±0.1mm |
| Application | Automotive, Electronics, Machinery, Etc. |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Finish | Polished,Galvanized,Powder Coating,Electrophoretic Coating |
| Materials | Carbon Steel |
|---|---|
| Application | Industrial, Commercial, And Residential Use |
| Dimensions | Standard Component |
| Finish | Powder Coating,Raw Steel |
| Processing Way | Stamping,Bending,Laser Catting |
| Materials | Stainless Steel,Aluminum, |
|---|---|
| Accuracy | ±0.05mm |
| Dimensions | According To Drawing Size |
| Finish | Polishing,zinc Plated, Nickled Plated |
| Processing Way | Stamping,deep Drawn |
| Materials | Stainless Steel,Aluminum,Carbon Steel,brass |
|---|---|
| Accuracy | ±0.1mm |
| Application | Automotive, Electronics, Machinery, Etc. |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Finish | Polished,Galvanized,Powder Coating,Electrophoretic Coating |
| Materials | Stainless Steel,Aluminum,Carbon Steel |
|---|---|
| Accuracy | ±0.1mm |
| Application | Automotive, Electronics, Machinery, Etc. |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Finish | Zinc Plating |