| Materials | Stainless Steel,SPCC,Spring Steel |
|---|---|
| Accuracy | ±0.1mm |
| Application | Automotive, Electronics, Machinery, Etc. |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Finish | Polished,Galvanized,Powder Coating |
| Materials | Stainless Steel,Aluminum,Carbon Steel |
|---|---|
| Accuracy | ±0.1mm |
| Application | Automotive, Electronics, Machinery, Etc. |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Finish | Polished,Galvanized,Powder Coating,Electrophoretic Coating |
| Adjustment Type | Screw |
|---|---|
| Application | Holding And Securing |
| Finish | Zinc Plated |
| Handle Type | U-Shaped |
| Load Capacity | 100 Lbs |
| Materials | Stainless Steel,SPCC,Spring Steel |
|---|---|
| Accuracy | ±0.1mm |
| Application | Industrial |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Finish | Zinc Plated |
| Materials | Stainless Steel,Aluminum,Carbon Steel |
|---|---|
| Accuracy | ±0.1mm |
| Application | Automotive, Electronics, Machinery, Etc. |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Finish | Polished,Galvanized,Powder Coating,Electrophoretic Coating |
| Article | Toggle Latch |
|---|---|
| Material | ZINC, Stainless Steel, Carbon Steel |
| Custom Size | Available |
| Finish | ZINC PLATED, Polish |
| Locking Load | 300N- 1.5KN |
| Materials | Stainless Steel,SPCC,Spring Steel |
|---|---|
| Accuracy | ±0.1mm |
| Application | Automotive, Electronics, Machinery, Etc. |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Finish | Polished,Galvanized,Powder Coating |
| Materials | Stainless Steel,Aluminum,Carbon Steel |
|---|---|
| Accuracy | ±0.1mm |
| Application | Automotive, Electronics, Machinery, Etc. |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Finish | Polished,Galvanized,Powder Coating,Electrophoretic Coating |
| Materials | Stainless Steel,SPCC,Spring Steel |
|---|---|
| Accuracy | ±0.1mm |
| Application | Industrial, Woodworking, Construction |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Finish | Zinc Plated |
| Product Name | Flexible&Shelf-Locking Toggle Latch |
|---|---|
| Material | SPCC/SUS304 Stainless Steel/Copper/Iron/ZINC/ALLOY |
| Finish | Polishing/Zinc Plating |
| Feature | Spring Steel Wire Reduce Vibration |
| Application | Vehicles/Sanitation Truck/Engineering Machinery |