| Materials | Stainless Steel,Aluminum,Carbon Steel |
|---|---|
| Accuracy | ±0.1mm |
| Application | Automotive, Electronics, Machinery, Etc. |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Finish | Polished,Galvanized,Powder Coating,Electrophoretic Coating |
| Materials | Stainless Steel,Aluminum,Carbon Steel |
|---|---|
| Accuracy | ±0.1mm |
| Application | Automotive, Electronics, Machinery, Etc. |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Finish | Polished,Galvanized,Powder Coating,Electrophoretic Coating |
| Materials | Stainless Steel,Aluminum,Carbon Steel |
|---|---|
| Accuracy | ±0.1mm |
| Application | Automotive, Electronics, Machinery, Etc. |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Finish | Polished,Galvanized,Powder Coating,Electrophoretic Coating |
| Place Of Origin | Hebei, China |
|---|---|
| Brand | ORIENS |
| Material | SUS 304 Stainless Steel |
| Application | Medical Devices, Food And Medical Equipment |
| Locking Load | 180N- 1.9KN |
| Materials | Stainless Steel,Aluminum,Carbon Steel |
|---|---|
| Accuracy | ±0.1mm |
| Application | Automotive, Electronics, Machinery, Etc. |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Finish | Polished,Galvanized,Powder Coating,Electrophoretic Coating |
| Materials | 65Mn Carbon Steel |
|---|---|
| Application | Wooden Crate |
| Dimensions | Standard Or Customize |
| Finish | Galvanized, Powder Coating |
| Processing Way | Precision Sheet Metal Processing |
| Adjustment Type | Screw |
|---|---|
| Application | Holding And Securing |
| Finish | Zinc Plated |
| Handle Type | U-Shaped |
| Load Capacity | 100 Lbs |
| Application | Residential And Commercial Construction |
|---|---|
| Certifications | ICC-ES, IAPMO, UL |
| Compatibility | Wood-to-Wood, Wood-to-Concrete, Wood-to-Steel |
| Corrosion Resistance | High |
| Durability | Strong |
| Product Name | Crate Clip |
|---|---|
| Material | Stainless Steel, Aluminium, Carbon Steel |
| Surface Treatment | Painting\Powder Coating\Plating\Polishing |
| Process | Stamping |
| Size | Customized Size |
| Material | Carbon Steel |
|---|---|
| Application | Wooden Box Crate |
| Process | Stamping |
| Surface Treatment | E-coating, ZINC Plating |
| Advantage | Reusable |