| Standard Or Nonstandard | Standard |
|---|---|
| Size | 2"4" 6"9" |
| Material | Metal Steel |
| Handle | Dipped Handle |
| Type | Spring Clamp |
| Standard Or Nonstandard | Standard |
|---|---|
| Size | 2"4" 6" |
| Material | Metal Steel |
| Surface Treatment | Chromeplate |
| Handle | Dipped Handle |
| Standard Or Nonstandard | Standard |
|---|---|
| Size | 2"4" 6"9" |
| Material | Metal Steel |
| Surface Treatment | Zinc Plating/Spraying Plastics |
| Type | Spring Clamp |
| Standard Or Nonstandard | Standard |
|---|---|
| Size | 2"4" 6" |
| Material | Metal Steel |
| Surface Treatment | Chromeplate |
| Handle | Dipped Handle |
| Article | Spring Clamp |
|---|---|
| Size | 4" 6'' 9'' |
| Sample | Available |
| Keywords | Woodworking Clamp |
| Colour | Sliver With Black Rubber |
| Product Name | A Shaped Spring Clamp |
|---|---|
| Standard Or Nonstandard | Standard |
| Size | 2" 4" 6" 9" |
| Surface Treatment | Zinc Plating |
| Usage | Woodworking & DIY Projects & Wedding Backdrop & Photo Studio |
| Usage | Heavy Duty |
|---|---|
| Structure | Spring Clamp |
| Opening | 3.0'' |
| Color | Black |
| Side Length | 6.7'' |
| Measurement System | INCH, Metric |
|---|---|
| Material | Nylon, Plastic |
| Size | 2"4"6"9" |
| Metal Thickness | 0.4mm/0.5mm/0.6mm/1.0mm/1.2 Mm/1.4mm |
| Max Opening | 19mm/35mm/2 Inch/3 Inch |
| Measurement System | INCH, Metric |
|---|---|
| Material | Nylon, Plastic, Metal |
| Size | 2/ 3"/3.5/ 4/6/9 Inch, Various Sizes Are Available |
| Metal Thickness | 0.4mm/0.5mm/0.6mm/1.0mm/1.2 Mm/1.4mm |
| Max Opening | 19mm/35mm/2 Inch/3 Inch |
| Measurement System | INCH |
|---|---|
| Place Of Origin | Beijing, China |
| Brand Name | Oriens |
| Model Number | YH |
| Material | Metal |