| Material | Stainless Steel, Galvanized Steel |
|---|---|
| Place Of Origin | Hebei, China |
| MOQ | 200PCS |
| Packing | Cartons |
| Application | Mechanical Equipment Cabinet Door Latch |
| Product Name | Car Seat Belt Buckle |
|---|---|
| Samples | Available |
| Thickness | 3mm |
| Delivery Time | Shipped In 15 Days After Payment |
| Material | Aluminum Alloy, Carbon Steel |
| Material | Stainless Steel, Iron |
|---|---|
| Place Of Origin | Hebei, China |
| Brand Name | Oriens |
| MOQ | 100pcs |
| Packing | Cartons |
| Material | Carbon Steel |
|---|---|
| Surface Treatment | Black E-Coating |
| Angle | 90° |
| Thickness | 1.5 Mm |
| Production Technology | Stamping |
| Material | Copper, Iron, Zinc, Alloy, Stainless Steel |
|---|---|
| Finish | Zinc Plated, Black Oxide, Galvanized, Polishing |
| Type | Hasp, Steel Latch |
| Place Of Origin | Beijing, China |
| Brand Name | ORIENS |
| Material | Steel |
|---|---|
| Surface Treatment | Zinc Plating/coating |
| Usage | Shipping Crate/wooden Box |
| Place of Origin | Beijing, China |
| Brand Name | None |
| Materials | Stainless Steel,Aluminum,Carbon Steel |
|---|---|
| Accuracy | ±0.1mm |
| Application | Automotive, Electronics, Machinery, Etc. |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Finish | Polished,Galvanized,Powder Coating,Electrophoretic Coating |
| Materials | Stainless Steel,Aluminum,Carbon Steel |
|---|---|
| Accuracy | ±0.1mm |
| Application | Automotive, Electronics, Machinery, Etc. |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Finish | Polished,Galvanized,Powder Coating,Electrophoretic Coating |
| Model Number | OEM |
|---|---|
| Material | Carbon Steel |
| Surface Treatment | E-Black Coating |
| Width | 35mm |
| Material Thickness | 1.5mm |
| Materials | Stainless Steel/Aluminum/copper/Iron/Mild Spring Carbon Steel/brass |
|---|---|
| Accuracy | ±0.1mm |
| Application | Automotive, Electronics, Machinery, Etc. |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Finish | Anodizing, Nickel Plated, Zinc Plated, Polishing Etc |