| Model Number | OEM |
|---|---|
| Material | Carbon Steel/stainless Steele |
| Surface Treatment | Custom Surface |
| Material Thickness | 1.5mm-2mm |
| Production Technology | Stamping |
| Material | Stainless Steel,Aluminum,Carbon Steel |
|---|---|
| Accuracy | +-0.1mm |
| Finish | Polished,Zinc Plating,Powder Coating |
| Service | OEM/ODM |
| Size | Various Sizes Available |
| Application | Automotive, Electronics, Machinery, Etc. |
|---|---|
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Finish | Smooth, Matte, Polished,Galvanized,Powder Coating |
| Mechanical Properties | As Required |
| Processing Way | Stamping, Deep Drawing, Laser Cutting, Bending, Welding, CNC Etc |
| Material | Aluminum. Iron. Stainless Steel. Brass. Copper |
|---|---|
| Surface Treatment | Power Coating, Polishing, Anodized, Electroplating |
| Application | Power Coating, Polishing, Anodized, Electroplating |
| Dimensions | According To Your Needs |
| Processing Way | Stamping,Bending,Laser Cutting |
| Material | Aluminum. Iron. Stainless Steel. Brass. Copper |
|---|---|
| Surface Treatment | Power Coating, Polishing, Anodized, Electroplating |
| Application | Power Coating, Polishing, Anodized, Electroplating |
| Dimensions | According To Your Needs |
| Processing Way | Stamping,Bending,Laser Cutting |
| Material | Aluminum. Iron. Stainless Steel. Brass. Copper |
|---|---|
| Surface Treatment | Power Coating, Polishing, Anodized, Electroplating |
| Application | Power Coating, Polishing, Anodized, Electroplating |
| Dimensions | According To Your Needs |
| Processing Way | Stamping,Bending,Laser Cutting |
| Material | Aluminum. Iron. Stainless Steel. Brass. Copper |
|---|---|
| Surface Treatment | Power Coating, Polishing, Anodized, Electroplating |
| Application | Power Coating, Polishing, Anodized, Electroplating |
| Dimensions | According To Your Needs |
| Processing Way | Stamping,Bending,Laser Cutting |
| Material | Steel, Stainless Steel |
|---|---|
| Finish | ZINC PLATED, Galvanized, Electrophoretic Paint |
| Type | Metal Stamping |
| Packing | Plastic Bottle, Bag, Box, Carton Box, Carton |
| Application | Electronic Equipment |
| Material | Aluminum. Iron. Stainless Steel. Brass. Copper |
|---|---|
| Surface Treatment | Power Coating, Polishing, Anodized, Electroplating |
| Application | Industrial, Commercial, And Residential Use |
| Dimensions | According To Your Needs |
| Accuracy | ±0.1mm |
| Processing Type | Metal Stamping |
|---|---|
| Service Type | OEM/ODM Service |
| Finish | Powder Coated,painting, Polish |
| Welding | MIG & TIG Welding |
| Color | Customized Color |