| Materials | Stainless Steel,Carbon Steel |
|---|---|
| Dimensions | Customized Size |
| Finish | Zinc Plated ,nickled Plated |
| Processing Way | Deep Drawing |
| Type Of Shipping | Sea Shipment ,air Shipment |
| Materials | Stainless Steel,Aluminum,Carbon Steel |
|---|---|
| Accuracy | ±0.1mm |
| Application | Automotive, Electronics, Machinery, Etc. |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Processing Way | Stamping,Laser Catting |
| Materials | Steel |
|---|---|
| Application | Room Decoration |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Finish | Zinc Plating, Anodizing, Powder Coating, Chrome Plating, Etc. |
| Packaging Details | Customer Requriement |
| Materials | Stainless Steel,Aluminum, |
|---|---|
| Accuracy | ±0.05mm |
| Dimensions | According To Drawing Size |
| Finish | Polishing,zinc Plated, Nickled Plated |
| Processing Way | Stamping |
| Materials | Aluminum Alloy/Stainless Steel/Iron/Brass/Copper/P |
|---|---|
| Process | CNC Macining/Turning/Milling/Wire EDM/Laser Cutting |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Equipment | Laser Cutting Machine |
| Keyword | Aluminium Cnc Milling Machining Service |
| Place Of Origin | Beijing,China |
|---|---|
| Item Name | Custom Design Metal Wall Decor Sign |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Technology | Stamping+drilling+assembly |
| Packaging Details | Customer Requriement |
| Place Of Origin | Beijing,China |
|---|---|
| Model Number | Custom |
| Packaging Details | Customer Requriement |
| Logo | Available |
| Material | Brass,Aluminum,Stainless Steel,Steel,Copper Etc |
| Material | Carbon Steel |
|---|---|
| Surface Treatment | Galvanized |
| Tolerance | +/-0.05mm |
| Material Thickness | 0.01mm-10mm |
| Production Technology | Stamping,bending |