| Material | Aluminum |
|---|---|
| Surface Treatment | Anodizing |
| Tolerance | +/-0.05mm |
| Material Thickness | 0.01mm-10mm |
| Production Technology | Stamping,bending |
| Color | Customized Color |
|---|---|
| Type | Stamping Hardware Part |
| Place Of Origin | Beijing China |
| Material | Stainless Steel, Carbon Steel, Brass, Etc |
| Certificate | SO/TS16949 |
| Materials | Stainless Steel,Aluminum, |
|---|---|
| Accuracy | ±0.05mm |
| Dimensions | According To Drawing Size |
| Finish | Polishing,zinc Plated, Nickled Plated |
| Processing Way | Stamping |
| Materials | Stainless Steel,Aluminum,Carbon Steel |
|---|---|
| Accuracy | ±0.1mm |
| Application | Automotive, Electronics, Machinery, Etc. |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Processing Way | Stamping,Laser Catting |
| Materials | Stainless Steel,Carbon Steel |
|---|---|
| Dimensions | Customized Size |
| Finish | Zinc Plated ,nickled Plated |
| Processing Way | Deep Drawing |
| Type Of Shipping | Sea Shipment ,air Shipment |
| Materials | Stainless Steel,Aluminum,Carbon Steel |
|---|---|
| Accuracy | ±0.1mm |
| Application | Automotive, Electronics, Machinery, Etc. |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Finish | Zinc Plating |
| Accuracy | ±0.1mm |
|---|---|
| Application | Automotive, Electronics, Machinery, Etc. |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Mechanical Properties | As Required |
| Processing Way | Stamping |
| Materials | Stainless Steel,Carbon Steel |
|---|---|
| Accuracy | ±0.05mm |
| Dimensions | According To Drawing Size |
| Finish | Polishing,zinc Plated, Nickled Plated |
| Processing Way | Stamping,deep Drawn |
| Accuracy | ±0.1mm |
|---|---|
| Application | Automotive, Electronics, Machinery, Etc. |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Finish | Polished,Galvanized,Powder Coating |
| Mechanical Properties | As Required |
| Materials | Stainless Steel,Aluminum,Carbon Steel |
|---|---|
| Accuracy | ±0.1mm |
| Application | Automotive, Electronics, Machinery, Etc. |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Finish | Polished,Galvanized,Powder Coating,Electrophoretic Coating |