| Application | Widely Used In Many Industries |
|---|---|
| Finish | Zinc Plated |
| Handle Type | All Kinds |
| Load Capacity | 100 Lbs |
| Material | Steel, Stainless Steel, Aluminium, Brass |
| Airflow | High |
|---|---|
| Application | HVAC Systems, Industrial Fans, Cooling Towers |
| Corrosion Resistance | Excellent |
| Durability | High |
| Film Thickness | Aa 20 Um |
| Materials | Steel , Iron ,Stainless Steel, Aluminum, Brass, Copper Etc. |
|---|---|
| Accuracy | ±0.01mm |
| Application | Automotive, Electronics, Machinery, Etc. |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Finish | Polished,Galvanized,Powder Coating,Electrophoretic Coating |
| Materials | Carbon Steel, Stainless Steel, Aluminum |
|---|---|
| Accuracy | ±0.01mm |
| Application | Automotive, Electronics, Machinery, Etc. |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Finish | Polished,Galvanized,Powder Coating,Electrophoretic Coating |
| Materials | Stainless Steel,Aluminum,Carbon Steel |
|---|---|
| Accuracy | ±0.1mm |
| Application | Automotive, Electronics, Machinery, Etc. |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Finish | Smooth, Matte, Polished,Galvanized,Powder Coating |
| Materials | Stainless Steel,Aluminum,Carbon Steel |
|---|---|
| Accuracy | ±0.1mm |
| Application | Automotive, Electronics, Machinery, Etc. |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Finish | Polished,Galvanized,Powder Coating,Electrophoretic Coating |
| Materials | Stainless Steel,Aluminum,Carbon Steel |
|---|---|
| Accuracy | ±0.1mm |
| Application | Automotive, Electronics, Machinery, Etc. |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Finish | Smooth, Matte, Polished,Galvanized,Powder Coating |
| Materials | Stainless Steel,Carbon Steel |
|---|---|
| Accuracy | ±0.1mm |
| Application | Automotive, Electronics, Machinery, Etc. |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Finish | Polished,Galvanized,Powder Coating |
| Materials | Stainless Steel,SPCC,Spring Steel |
|---|---|
| Accuracy | ±0.1mm |
| Application | Automotive, Electronics, Machinery, Etc. |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Finish | Polished,Galvanized,Powder Coating,Electrophoretic Coating |
| Materials | Stainless Steel,Aluminum,Carbon Steel |
|---|---|
| Accuracy | ±0.01mm |
| Application | Automotive, Electronics, Machinery, Etc. |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Finish | Polished,Galvanized,Powder Coating,Electrophoretic Coating |