| Materials | Aluminum. Iron. Stainless Steel. Brass. Copper |
|---|---|
| Application | Industrial, Commercial, And Residential Use |
| Dimensions | Standard Component |
| Finish | Power Coating, Polishing, Anodized, Electroplating |
| Processing Way | Stamping,Bending,Laser Catting |
| Materials | Stainless Steel,Aluminum,Carbon Steel |
|---|---|
| Accuracy | ±0.1mm |
| Application | Industrial |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Finish | Powder Coating |
| Materials | Stainless Steel,Aluminum,Carbon Steel |
|---|---|
| Accuracy | ±0.1mm |
| Application | Industrial |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Finish | Powder Coating |
| Materials | Stainless Steel,Aluminum,Carbon Steel |
|---|---|
| Accuracy | ±0.1mm |
| Application | Industrial |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Finish | Powder Coating |
| Materials | Stainless Steel,Aluminum,Carbon Steel |
|---|---|
| Accuracy | ±0.1mm |
| Application | Industrial, Commercial, Residential |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Finish | Powder Coated |
| Material | Stainless Steel, Metal |
|---|---|
| Finish | Black Oxide |
| Type | Laser Cut |
| Packing | Other |
| Application | Supporting And Holding Objects, Electric |
| Material | Aluminum/Carbon Steel/Spring Steel |
|---|---|
| Surface Treatment | Anodizing |
| Tolerance | +/-0.1mm |
| Material Thickness | 0.01mm-10mm |
| Production Technology | Stamping,bending |
| Materials | Stainless Steel,Aluminum,Carbon Steel |
|---|---|
| Accuracy | ±0.1mm |
| Application | Automotive, Electronics, Machinery, Etc. |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Finish | Smooth, Matte, Polished,Galvanized,Powder Coating |
| Materials | Stainless Steel/Aluminum/copper/Iron/Mild Spring Carbon Steel/brass |
|---|---|
| Accuracy | ±0.1mm |
| Application | Automotive, Electronics, Machinery, Etc. |
| Dimensions | According To Drawings Or Samples |
| Finish | Anodizing, Nickel Plated, Zinc Plated, Polishing Etc |
| Material | Stainless Steel/Carbon Steel/Aluminum/Brass |
|---|---|
| Process | Laser Cutting/Bending/Stamping/Welding |
| MOQ | 1000pcs |
| Tolerance | Customer's Drawing Request |
| Finish | Painting\Powder Coat\Galvanized |